ТИП НА ДЕНОТ (17.01.2024, 18:00) МАРОКО – ТАНЗАНИЈА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а во фокусот ќе бидат натпреварите од Африканскиот Кип на нации, па ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Мароко и Танзанија.

Мароко нема право на кикс

Минатата година, поточно 2022 година ќе остана запишана со златни букви во мароканската историја кога е фудбалот во прашање. Имено, Мароко се пласираше во полуфинале на Светското првенство и направи најголем успех за една африканска репрезентација. Мароко има одлична генерација која победи неколку силни европски селекции и покажа дека игра одличен фудбал.Сега на бранот на тој успех сака да оди чекор подалеку и да освои трофеј во Африканскиот Куп. Имаат неколку големи ѕвезди во тимот и релано се меѓу фаворитите, па немаат право на кикс во овој меч.

Танзанија нема ниту искуство ниту квалитет

Репрезентацијата на Танзанија ќе се обиде да биде подобра од селекциите на Конго и Замбија,но јасно е дека тие се најслаби во оваа група. Уште во првиот меч играат против големиот фаворит и ќе им биде потребно „чудо“ за да стигнат до бодови. За Танзанија ова ќе биде трет настап во историјата на Африканскиот Куп и на десет до сега одиграни натпревари само еднаш успеале да освојат бод. Јасно е дека за нив е успех и самиот пласман на завршната смотра на континентот, па се што ќе направат повеќе е добредојдено. Немаат ѕвезди во тимот и ќе се обидат да изненадат.

Очекување

Квалитетот и искуството се на страната на Мароко кој е голем фаворит на овој меч, а ние очекуваме лесно да стигне до трите бода.

ТИП:

Мароко – Танзанија – 3+ @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*