Тикет на денот е-Спорт (16.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе следиме два натпревари од различни спортови, односно од CS2 и од League of Legends.

Monte Gen – Navi Junior – 2 @ 1.83 во Bet365

Monte Gen ја мина групата Б со две победи и еден пораз, а идентично помина и Navi Junior во групата А. Овие екипи остварија триумфи и во четвртфиналето, каде што Monte Gen со 2-0 го декласира Passion UA, додека Navi Juniors беше подобар од Lajtbitexe. Ова ќе биде нивни прв меѓусебен дуел, а наш фаворит ќе биде Navi кој е во драстично подобра форма и има 80 отсто победи во изминатиот период, додека тој процент кај Monte Gen е само 40 проценти. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Forsaken – GRP Esports – 1 @ 1.66 во 22Bet

Денеска почнува квалитетниот турнир во LOL, а тоа е Ultraliga Season 11, каде што во првото коло ќе се соочат Forsaken I GRP Esports. Forsaken во изминатиот период одигра три меча и оствари две победи против B2TG Outlaws и Lodis, додека GRP Esports мируваше во претходните недели. Во меѓусебни пресметки води Forsaken, а важно е да кажеме дека ги доби последните два меча против GRP Esports. Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*