ТИП НА ДЕНОТ (16.01.2024, 20:45) ЈУВЕНТУС – САСУОЛО

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Јувентус и Сасуоло.

Јувентус се бори за Скудетото

Јувентус игра според очекувањата, па и покрај негирањата од Алегри сигурно главна цел оваа сезона за „бјанконерите“ ќе биде Скудетото. Серијата на победи му дадоа на тимот голема самодоверба и е второто место на табелата.  Неиграњето во Европа сигурно ќе биде голема предност за Јувентус оваа сезона, па се очекува до крај да се бори за Скудетото. Меѓутоа, „бјанконерите“ се пласираа и во полуфиналето на Купот, па се фаворити и за тој трофеј. Интер победи пред три дена, па Јувентус нема право на кикс на овој меч и со победа повторно ќе му се доближи на лидерот. Тикмот е во добра форма и атмосферата во тимот е одлична.

Сасуоло знае да изненади

Сасуоло е дефинитивно кој приредува најголеми изненадувања оваа сезона во Серија А. До минатот коло се наоѓаше во катастрофална серија и на последните пет меча запиша четири порази и едно реми, па падна во долниот дел на табелата. Меѓутоа минатото коло успеа да ја победи Фиорентина. Сигурно многу повеќе се очекуваше од овој тим на почетокот на сезоната, а како што стојат работите тимот од Мапеи ќе се бори за опстанок. Сепак, Сасуоло е тим кој знае да изненади кога најмалу се очекува, а доказ за тоа се натпреварите против Интер и Јувентус оваа сезона. Меѓутоа, ова е едно од најтешките гостувања и потребно ќе му биде вистинско „чудо“ да направи изненадување. Сасуоло сигурно ќе направи се за да избегне уште еден пораз и да освои барем еден бод.

Очекување

Јувентус е голем фаворит и очекуваме да ги освои трите бода, но Сасуоло покажа дека знае да изненади, па веруваме дека ќе гледаме натпревар со многу голови.

ТИП:

Јувентус – Сасуоло – 3+ @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*