Тикет на денот е-Спорт (14.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе го следиме второто коло од групната фаза на LEC Winter 2024 – Regular Season од League of Legends.

Giantx – Team BDS – 2 @ 1.83 во Bet365

Giantx го почна турнирот со победа од 1-0 против Team Vitality и покажа дека се наоѓа во многу добра форма, зашто тоа беше нивни трет триумф на последните четири меча. Од друга страна, владее голема криза во редовите на Team BDS кој има четири порази по ред, и тоа од JD Gaming, Mad Lions, Dplus Kia, G2Esports. Ние очекуваме ова да го искористи Giantx кој би ја запишал втората победа на турнирот. Затоа ви предлагаме 2 со квота 1.83 во Bet365.

Mad Lions – SK Gaming – 1 @ 1.66 во 22Bet

И двата тима тргнаа со триумф во новото натпреварување, а воедно се кандидати за пласман во плејофот. Сепак, денеска еден од нив ќе го запише првиот неуспех, а ние очекуваме големи возбудувања. Овие тимови се познаваат многу добро бидејќи минатата година одиграа дури пет натпревари, при што четири од нив им припаднаа на Mad Lions. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*