Натпревар со драстичен пад на коефициентот (14.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија А кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:00 се сретнуваат екипите на Каљари и Болоња. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две реми и три порази, додека Болоња во истиот временски период оствари три победи, едно реми и еден пораз.

Каљари – Болоња – 1 @ 2.88 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Каљари беше 3.63, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.88 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*