Зголемени квоти за натпреварот Њукасл – Манчестер Сити

Денес од 18:30 во рамките на англиската Премиер лига ќе се сретнат две квалитетни екипи, поточно ќе гледаме дуел помеѓу Њукасл и Манчестер Сити.

Домаќините досега собраа 29 бода преку 9 победи, 2 реми и 9 порази, но во последно време играат релативно слабо, додека Манчестер Сити пак е на горниот дел на табелата со 40 бода и учинок од 12 победи, 4 реми и 3 порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Аке да постигне погодок со глава коефициент 17 зголемен на 19
  • Фоден да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 15 зголемен на 17

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*