Натпревар со драстичен пад на коефициентот (13.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англискиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Ротерам и Стоук. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, три реми и еден пораз.

Ротерам – Стоук – 2 @ 1.91 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Стоук беше 2.27, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 1.91 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*