Тикет на денот е-Спорт (13.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме во исто темпо како и во претходните денови, со тоа што денеска ви нудиме два меча од DreamLeague Season 22: China Closed Qualifier.

Team Aster – Go Along – 1 @ 1.53 во Bet365

Team Aster несреќно со 1-2 загуби од Team Bright во четвртфиналето на Upper Bracket, па сега оди на поправен испит против Go Along кој беше декласиран од LGD Gaming со 0-2. Team Aster во изминатиот период не личи на себе, а посебно непријатно изненади нивниот пораз од 1-2 против денешниот ривал на крајот на 2023 година. Ова е одлична шанса за да се поправат по срамниот пораз и да се изборат за пласман во второто коло од Lower Bracket. Наш предлог е 1 со коефициент  1.53 во Bet365.

Titan – Team Zero – 1 @ 1.83 во 22Bet

Две екипи кои очекувано загубија во првото коло. Titan беше поразен со 0-2 од G2.iG додека Team Zero загуби од Azure Ray so 0-2. Без разлика кој ќе го помине денешното коло, не се очекува уште долго да „преживее“ на турнирот затоа што тимовите се во очајна форма. Titan има три порази по ред, додека Team Zero е уште полош и загуби четири меча во низа. Ние предлагаме 1 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*