Тикет на денот (сабота, 13.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Конечно се враќаме во деновите каде што имаме полна понуда. Се враќаат од пауза најдобрите европски лиги, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Наполи – Салернитана – 1/1 @ 1.91 во Mozzart

Наполи во последно време не личи на себе, а најдобар доказа за тоа ни се резултатите од последните четири натпревари каде што овој тим запиша три порази и едно реми. Таквите резултати придонесоа за да паднат на средината на табелата и да се оддалечат од зоната за ЛШ. Салернитана од друга страна е на последното место и засега важи за еден од најголемите фаворити за преселеба во Серија Б. Како и да е, Наполи на овој натпревар очекуваме да доминира и типуваме 1/1 со квота 1.91 во Mozzart.

Лајпциг – Ајнтрахт Франкфурт – ГГ @ 1.67 во 22Bet

Лајпциг во погрешен момент влегоа на пауза. Тие пред да заминат остварија серија од четири натпревари без пораз, поточно во тој временски период запишаа три победи и едно реми, па се издигнаа на позиција која води во ЛШ за следната сезона што е врвен приоритет за овој тим. Ајнтрахт пак некако потфрли и за нив предвидуваме голема борба до самиот крај на сезоната и веруваме дека нема лесно да се предадат. На овој дуел Лајпциг е фаворит, но ние одлучивме да типуваме на голови. Наш предлог е ГГ со квота 1.67 во 22Bet.

Рен – Ница – 0-2 @ 1.75 во 20Bet

Рен е на средината на табелата, а паузата ја дочекаа со одлично расположение бидејќи запишаа убедлива победа против тимот на Клермонт. За жал тешко дека ќе успеат да ја исполнат својата цел, а тоа е пласман во Европа за следната сезона. Ница од друга страна игра како некогаш, па награда за тоа им е втората позиција на табелата со што можат да бидат комплетно задоволни. Од табелата може да заклучиме дека овие две екипи не играат кој знае колку ефикасно, па затоа и се одлучивме да типуваме 0-2 гола со квота 1.75 во 20Bet.

Саутемптон – Шефилд – 1 @ 1.40 во Bet365

Екипата на Саутемптон е на горниот дел на табелата, поточно на 3-та позиција, па како што стојат работите не е воопшто чудно да се замешаат во борбата за пласман во Премиер лигата што би било одличен успех за нив. Од друга страна, нивниот противник Шефилд делува дека се „разбуди“  во последниве неколку натпревари каде што запишаа солидни резултати, поточно врзаа две победи, но за жал се уште се на долниот дел на табелата. Според сите параметри, домаќините се фаворити и ние очекуваме победа за нив. Типуваме 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.81

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*