Бундеслига 17-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Празничната пауза во германската Бундеслига заврши, а на ред стигна 17-та рунда каде што ќе бидеме сведоци на доста интересни дуели. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Баерн Минхен – Хофенхајм – 4+

Првиот натпревар од Бундеслигата во 2024 година ќе се игра на Алианц Арена каде што во Минхен ќе допатува тимот на Хофенхајм. Баерн полусезоната не ја заврши на првата позиција и во моментов е на 2-то место зад Леверкузен, но има и еден натпревар помалку. Гостите се на 7-та позиција и зад себе имаат само една победа во последните пет дуели. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 4+ со квота 1.57 во Mozzart.

Келн – Хајденхејм – Х2

Келн некако потфрли во последно време и во моментов  се на делба на последната позиција на табелата со само 10 освоени бода што е навистина премалку. Нивниот противник Хајденхејм  собра вкупно 20 бода од кои 9 беа во последните три натпревар. Ние веруваме дека гостите ќе останат непоразени на овој дуел и типуваме Х2 со квота 1.80 во Bet365.

Аугсбург – Леверкузен – 2

Екипата на Аугсбург игра доста променливо во оваа сезона и целиот нивни учинок е доволен само за да бидат на 11-та позиција на табелата што и со оглед на амбициите не е толку лош учинок. Леверкузен пак е лидер на табелата и најсериозен кандидат за титула во Бундеслигата кој дефинитивно нема да има лесен период во иднина. Сепак очекуваме да земе три бода без поголеми проблеми на овој натпревар и типуваме 2 со квота 1.50 во 22Bet.

Фрајбург – Унион Берлин – ГГ

По старото добро правило, Фрајбруг е во тесна конкуренција за да стигне до зоната која може да ги одведе во Европа и со тоа да ја исполнат својата примарна цел. Унион Берлин од друга страна игра разочарувачки и затоа се многу поблиску до елиминација отколку до Европа. Како и да е, очекуваме по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.80 во 20Bet.

Мајнц – Волфсбург – 3+

Мајнц исто така спаѓа во екипите кои играат катастрофално оваа година. За жал се дел од црвената зона, а поради гол разликата се наоѓаат на позицијата број 16 и  тоа е место кое води во плеј аут. Волфсбург е на 10-та позиција и на пауза замина со пораз од екипата на Баерн, но мора да признаеме дека не се предадоа лесно. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.95 во Mozzart.

Лајпциг – Ајнтрахт Франкфурт – 1

Овде имаме дуел на две екипи кои се во многу различна форма. Домаќините имаат четири победи и едно реми во последните пет кола, додека гостите во истиот временски период запишаа две победи и три порази. Според моменталната ситуација, екипата на Лајпциг е во предност и очекуваме да ги земат трите бода. Типуваме 1 со квота 1.45 во Bet365.

Дармштад – Борусија Дортмунд – 2

Екипата на Дармштад е исто така еден од фаворитите за елиминација во Цвајт. Досега не прикажаа ништо посебно, поточно на 16 изиграни дуели собраа само 10 бода и се на последното место на табелата. Дортмунд пак е во серија од пет последователни реми во сите натпреварувања, па на овој дуел веруваме дека ќе успеат да стават крај на таа серија. Наш предлог е 2 со квота 1.53 во 22Bet.

Бохум – Вердер – 1Х

Бохум врза две последователни победи. Иако тоа беа пријателски дуели, сепак може да кажеме дека ќе имаат влијание на самодовербата и на расположението за следните првенствени натпревари. Вердер пак нема победа на последните три дуели и во тој временски период запишаа две реми и еден пораз од Брауншвиг кој е изразито послаб тим од нив. Бохум типуваме дека ќе останат непоразени и типуваме 1Х со квота 1.40 во 20Bet.

Менхенгладбах – Штутгарт – 2

Менхенгладбах во домашното првенство има само една победа во последните пет натпревари, па тоа придонесе за да се преселат на втората половина од табелата и да бидат поблиску до зоната за елминација отколку до зоната за Европа. Штутгарт пак направи два киксови пред паузата и еднаш ремизираше, а еднаш поразени, но сепак на крајот успеаа да го победат тимот на Аугсбург со убедливи 3-0. Овде ние типуваме 2 со квота 1.91 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*