Тикет на денот (петок, 12.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Веќе од овој викенд се враќаат поголем број од лигите, а најважно е што продолжуваат топ 5 лигите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Барнли – Лутон – ГГ3+ @ 2.32 во Mozzart

Во дуел на две екипи кои што грчевито се борат за опстанок обично очекуваме тврд натпревар со мал број голови, а Барнли и Лутон се во многу тешка ситуација и се наоѓаат во црвената зона. Лутон се во подобра форма и имаа неколку одлични натпревари во првенството и покрај тоа што беа поразени, но исто така запишаа и две победи против Њукасл и Шефилд. Барнли пак испадна од ФА купот, но не се предаде толку лесно против Тотенхем и „паднаа“ во финишот на натпреварот. Овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.32 во Mozzart.

Марсеј – Стразбур – 1&2+ @ 1.87 во 22Bet

Стразбур на празничен одмор замина после три врзани победи во Лига 1 и со тоа значително го подобри пласманот на табелата. Со 23 бода се наоѓаат на 9-то место и ако продолжат со исто темпо можат да се замешаат во борбата за европските купови. Не веруваме дека тоа им е примарна цел бидејќи тие целат кон навремен опстанок и ништо повеќе. Марсеј во последното коло пред паузата изигра реми со резултат 1:1 во Монпеље и продолжението на првенството го чекаат на 6-та позиција со голем заостаток зад лидерот од Париз. Ние предност даваме на домаќините и типуваме 1&2+ со квота 1.87 во 22Bet.

Катар – Либан – 1&3+ @ 2.23 во Bet365

После одржаниот Мундијал пред нешто повеќе од година дена, Катар ќе биде домаќин и во Азискиот куп. Штета би било таа инфраструктура да не биде искористена за континентален шампионат. Воглавно фаворити се Иран, Австралија, Јапонија, но и актуелниот првак на Азија, селекцијата на Катар. Домаќините го отвораат првенството со натпревар против Либан. Гостите немаат значајни резултати, но знаат да изненадат. Во овој момент Катар е во предност и типуваме 1&3+ со квота 2.23 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.67

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*