ТИП НА ДЕНОТ (12.01.2024, 20:30) БАЕРН МИНХЕН – ХОФЕНХАЈМ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Бундеслигата помеѓу Баерн Минхен и Хофенхајм.

Денес започнува вториот дел од сезоната во Бундеслигата, а Баерн Минхен повторно влегува како главен фаворит за титулата, додека Хофенхајм до крај ќе се бори за излез во Европа.

Баерн го сака лидерското место

Баерн Минхен и оваа сезона е апсолутен фаворит за титулата во Бундеслигата, но секако важна цел за Баварците е и трофејот во Лигата на шампиони. Во Европа овој тим ја оправдува фаворитската улога и заврши како прв во групата, но во германската лига моментално е на второто место. Баварците направија неколку неочекувани киксови во првиот дел од сезоната и заостануваат четири бода зад лидерот Леверкузен, но и натпревар помалку. Овој натпревар е шанса да му се доближат на само еден бод, а секако целта е што поскоро да дојдат до лидерското место. Баерн во зимскиот преоде рок се засили со Ерик Даер од Тотенхем, а до крајот на месецот ќе пристигне и нов дефанзивец. Целта е одбрана на титулата и поради тоа немаат право на кикс на овој меч.

Хофенхајм се бори за Европа

Хофенхајм е тим за средина на табелата и тим кој не треба да се грижи за опстанокот, но тешко може да се надева на излез во Европа. Во првиот дел од сезоната играше одлично и моментално е на 7-то место на табелата со ист број бодови како последното место кое води во Европа. Поради тоа јасно е дека Хофенхајм до крај ќе се бори за едно од тие места и има право добри шанси за тоа. Меѓутоа, ова по традиција е најтешко гостување во Германија и Хофенхајм ретко освојува бодови во Минхен, па тешко дека ќе освои и овој пат. Меѓутоа, тимот од малото германско градче има свои адути и сигурно нема лесно да се предаде.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на Баерн Минхен и веруваме дека лесно ќе дојде до трите бода и тоа во ефикасен меч.

ТИП:

Баерн Минхен – Хофенјахм – 3+ @ 1.50 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*