Тикет на денот е-Спорт (12.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни доаѓаат два натпревари од групната фаза на European Pro League Season 14: Division 2 кој се игра во рамки на CS2.

Astralis Talent – Nexus – 1 @ 1.44 во Bet365

Astralis Talent има четири победи по ред против Nexus во меѓусебните пресметки и се надева дека ќе продолжи во ист ритам. Пред една недела го декласира Nexus со 2-0 и најави планира плејоф на турнирот, а денеска ќе има нова шанса со триумф да обезбеди место меѓу најдобрите. Треба да се посочи и дека двете екипи се во лоша форма, односно имаат само по една победа на претходните три меча. Ние предлагаме 1 со квота 1.44 во Bet365.

Lilmix – Permitta – 2 @ 1.41 во 22Bet

Lilmix славеше против Permitta на 7 јануари, но ова е поинаков меч затоа што желбата кај нивниот ривал ќе биде огромна за одмазда, но и пласман во нокаут-фазата. Lilmix, освен таа победа, запиша дури три порази по ред од Anonymo, Spirit и Sinners, додека Permitta имаше дури три триумфи по ред, откако ги надигра Astralis Talent, Illyrians и Verdant. Во меѓусебни дуели води Lilmix со 2-0, но наш предлог е 2 со коефициент 1.41 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*