Ла Лига 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во шпанската Ла Лига стигнавме до 20-то коло кое е некомплетно и веруваме дека ќе имаме една неизвесна и интересна рунда. Да напомнеме дека поради шпанскиот Супер куп во оваа рунда нема да ги гледаме екипите на Осасуна, Атлетико Мадрид, Рајо Валекано, Хетафе,  Реал Мадрид и Барселона. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло.

Севиља – Алавес – 1

Премиерниот натпревар од ова коло ќе се изигра помеѓу екипите на Севиља и Алавес. Домаќините се во многу лоша позиција и имаат само еден бод предност во однос на црвената зона, а веруваме дека приоритет е да бидат што подалеку од тоа. Алавес од друга страна е на 15-та позиција и во последните пет натпревари немаат победа, туку запишаа три порази и две реми. Овде очекуваме домаќините да земат три бода и типуваме 1 со квота 1.91 во Mozzart.

Лас Палмас – Виљареал – ГГ

Лас Палмас влезе во криза и тоа го докажуваат резултатите од последните четири натпревари каде што запишаа три порази и едно реми. Виљареал за разлика од нив, има исто така три порази, но и два пати успеаа да победат. Овде немаме фаворит, па очекуваме најмалку по еден гол на двете страни. Коефициентот за ГГ изнесува 1.75 во Bet365.

Мајорка – Селта Виго – 0-2

Мајорка е на вториот дел на табелата и после одличната серија резултати во последниот натпревар беа поразени со минимален резултат, но до некаде тоа можеби беше и очекувано бидејќи гостуваа кај Реал Мадрид. Селта пак собра 6 бода од три кола и тоа придонесе за да се тргнат надвор од црвената зона, но се уште се далеку од сигурен опстанок. Ние овде типуваме 0-2 гола со квота  1.48 во 22Bet.

Атлетик Билбао – Сосиедад – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои се без пораз во последните пет дуели. Атлетик Билбао врза серија од четири последователни победи, а Сосиедад повеќе пати ремизираше. На табелта домаќини се 4-ти со 38 бода, додека Сосиедад има 32 бода и тоа е доволно за да бидат на 6-то место. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.95 во 20Bet.

Бетис – Гранада – 1

Бетис делува како да е во мала криза, но сепак успеваат да се држат блиску до зоната која води во Европа. Овој тим е на 7-та позиција, а во последното коло запишаа пораз од тимот на Селта Виго. На гости им доаѓа Гранада, екипата која е на претпоследното место и на која и предвидуваме тешка битка за опстанок. Бетис е фаворит и очекуваме победа за нив. Типуваме 1 со квота 1.66 во Mozzart.

Алмериа – Жирона – 2

Во неделниот прв термин за Ла Лига имаме дуел помеѓу две екипи кои се во различна форма. Алмерија има четири порази и едно реми зад себе, а генералниот впечаток е дека играат катстрофално, па оправдано се наоѓаат и на последната позиција на табелата. Жирона за разлика од нив е на делба на првата позиција и ретко кој очекуваше дека на полусезона ќе бидат во трка со Реал и останатите гиганти од Шпанија. Наш предлог е 2 со квота 1.70 во Bet365.

Кадиз – Валенсија – 2

Kадиз е исто така во лоша форма. Тие немаат победа на последните  осум натпревари вклучувајќи и еден дуел од Купот каде што беа елиминирани од многу послаб противник. Валенсија пак делува дека ќе имаат шанса за да се замешаат во борбата за Европа после неколкугодишната пауза. Ние овде типуваме 2 со квота 2.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*