Тикет на денот е-Спорт (11.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе следиме два натпревари од CS2 кои се играат во рамки на турнирот United21 Season 10.

Monte Gen – Zero Tenacity – 2 @ 1.44 во Bet365

Monte Gen во директен судир со Zero Tenacity ќе се обиде да избори пласман во нокаут-фазата на турнирот. Двете екипи имаат по еден пораз и една победа по две одиграни кола, па овој меч е решавачки. Со оглед на резултатите на екипите во изминатиот период може да забележиме дека Zero Tenacity има три победи на претходните четири меча, додека Monte славеше само еднаш и тоа не им оди во прилог. Затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.44 во Bet365.

Sinners Academy – Lilmix – 2 @ 1.45 во 22Bet

Sinners Academy го почна турнирот со пораз од Lajtbitexe со 0-2, додека Lilmix беше поразен од Rosomaha со 0-2, па двете екипи се во незавидна позиција. Победникот од оваа средба ќе обезбеди барем уште едно коло на турнирот во кое ќе се бори за плејоф. Сепак, ниту едните, ниту другите не функционираат како што треба во изминатиот период. Sinners нема победа во 2024 година, иако одигра три меча, додека Lilmix славеше само еднаш, а токму тоа и ги разликува. Ние предлагаме 2 со квота 1.45 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*