ТИП НА ДЕНОТ (11.01.2024, 21:00) ЈУВЕНТУС – ФРОСИНОНЕ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од четвртфиналето во италијанскиот Куп помеѓу Јувентус и Фросиноне.

Јувентус го сака трофејот во Купот

Јувентус игра според очекувањата, па и покрај негирањата од Алегри сигурно главна цел оваа сезона за „бјанконерите“ ќе биде Скудетото. Серијата на победи му дадоа на тимот голема самодоверба и е второто место на табелата. Сепак, Купот е секогаш шанса за Јувентус да дојде до трофеј и очекуваме и оваа сезона да атакува на трифејот. Неиграњето во Европа сигурно ќе биде голема предност за Јувентус оваа сезона, па Купот нема да биде додатно оптеретување за тимот на Алегри. Има противник по мерка, игра на домашен терен и се наоѓа пред императив победа за пласман во полуфиналето.

Фросиноне бара уште една изненадување

Фросиноне е најпријатно изненадување оваа сезона во Купот. Минатото коло нго елиминира Наполи и тоа со голема победа, па си закажа натпревар со уште еден гигант. Ова ќе биде уште потежок меч, но Фросиноне покажа дека не се предава и ќе бара уште едно „чудо“. Меѓутоа, овој меч доаѓа во многу лош период за Фросиноне, бидејќи тимот е во серија на лоши резултати и запиша четири порази на последните четири меча. Сепак, главната цел на овој тим е обезбедување на опстанок во Серија А, а и четвртфинале во Купот е сигурно голем успех, па нема да биде лош резултат доколку бидат елиминирани.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на Јувентус и веруваме дека лесно ќе дојде до пласман во полуфиналето и тоа во ефикасен меч.

ТИП:

Јувентус – Фросиноне – 3+ @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*