Тикет на денот (четврток, 11.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата денес е очајна, но тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ние за денес одлучивме да ви претставиме супер дабл. Ова е нашиот предлог.

Јувентус – Фросиноне – 1&3+ @ 2.05 во Mozzart

Потполно сме убедени дека Јувентус ќе се бори на два фронта до самиот крај. Во Купот во минатата недела успеаа да го елиминираат тимот на Салернитана со 6-1, па сега на гости им доаѓа Фрсоиноне. Гостите направија големо изненадување во минатото коло и убедливо го победија тимот на Наполи. Постигнаа дури четири погодоци, а тоа им е само една победа во последните седум натпревари. Во Серија А се наоѓаат на 15-та позиција и им следува доста тешка борба за опстанок, а веруваме дека лигата им е далеку поважна од купот. Ние овде очекуваме Јувентус да победи и да се постигнат најмалку три погодоци. Коефициентот за 1&3+ изнесува 2.05 во Mozzart.

Сиваспор – Галатасарај – ГГ3+ @ 2.05 во Bet365

Извесно е дека за титулата во турската Супер лига повторно ќе се борат екипите на Фенербахче и Галатсарај. Пред последното коло од првиот дел на шампионатот овие два тима имаат идентичен скор и освоија по 47 бода, а колку се изедначени покажуваат и нивните меѓусебни дуeли. Галата има тешко гостување овој пат, а домаќините се тим кој во последните четири дуели запиша три победи и само еден пораз. Галатасарај нема примено гол на последните три натпревари, но ние сметаме дека е време да се затресе мрежата. Овде одлучивме да типуваме ГГ3+ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*