Тикет на денот е-Спорт (10.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден интересен ден нè очекува во светот на е-Спортот, а на програмата ни се два натпревари од популарната видео-игра Dota 2.

Boom – Shopify Rebellion – 1 @ 3.38 во Bet365

Boom ќе се соочи со Shopify Rebellion во рамки на полуфиналето на Lower Bracket на BetBoom Dacha Dubai 2024: NA and SA Closed Qualifier. Двете екипи не се во најдобра форма и тоа го покажуваат резултатите во изминатиот период. Bооm има само три победи на претходните 10 меча, додкеа нивниот противник има два триумфи. Тоа е всушност единствениот параметар според кој се разликуваат во моментот затоа што негуваат идентичен стил на игра. Наш предлог е 1 со коефициент 3.38 во Bet365.

Matreshka – Nemiga Gaming – 1 @ 2.33 во 22Bet

Овие екипи ќе се судрат во рамки на второто полуфинале на DreamLeague Season 22: Eastern Europe Open Qualifier #1, а победникот ќе закаже пресметка со подобриот од мечот меѓу 9 Pandas и Kalmychata. Matreshka на патот кон полуфиналето ги елиминира Night Pulse и Yellow Submarine, додека Nemiga беше подобар од Holy Moly и One Move. Ова е нивна прва меѓусебна пресметка, а во моментов Matreshka е во малку подобра форма и тоа е доволно за ви предложиме 1 со квота 2.33 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*