Тикет на денот (среда, 10.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Можеби денес понудата не е обемна, но е секако инспиративна. Се играат неколку дерби натпревари воглавно во куповите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ливерпул – Фулам – 1Х&0-3 @ 1.77 во Mozzart

Оваа сезона потенцијално би можела да биде историска сезона за екипата на Ливерпул. Тимот на Клоп и понатаму игра за четири трофеи, а некако најблиску е во Лига Купот. Стигнаа до ½ финалето и им претстои двомеч со Фулам. Покрај овој Куп, Ливерпул помина понатаму и во ФА купот. Фулам оствари голем успех со самиот пласман до тука и сигурно ќе дадат се за да играат во финалето. Ние во првиот натпревар очекуваме Ливерпул да останат непоразени и да се постигнат мал број погодоци. Коефициентот за 1Х&0-3 гола изнесува 1.77 во Mozzart.

Милан – Аталанта – ГГ3+ @ 2.05 во 22Bet

Без поголеми проблеми Милан во саботата го надигра Емполи и славеше со 3-0, па на тој начин останаа во трка за Скудето, но да бидеме реални Интер и Јувентус им се многу сериозна конкуренција. Ова е натпревар од ¼ финалето на Купот на Италија, а на гости им доаѓа Аталанта, па двете екипи ќе имаат доста тешка задача. Гостите се во добра форма и на последните три натпревари немаат пораз, поточно запишаа две победи и едно реми. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 2.05 во 22Bet.

Панатенаикос – Олимпијакос – 0-2 @ 1.69 во Bet365

Грчкиот куп стигна до 1/8 финалето, а во него ќе се игра најголемото фудбалско дерби од оваа земја, но штета е што поради одлука на фудбалскиот сојуз, овие натпревари се играат без публика, па поради тоа овој дуел ќе има помалку „жар“. Во домашното првенство, Панатенаикос стои подобро и се лидери на табелата со 40 бода, додека Олимпијакос е на 4-то место со 8 бода помалку. Ние овде очекуваме тврд натпревар без мнгоу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 1.69 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*