Специјал тикет за натпреварот Спортинг – Тондела

Денес во рамките на португалскиот Куп ќе се изиграат два натпреварите од 1/8 финалето, а во еден од нив ќе се сретнат екипите на Спортинг и Тондела.

Спортинг на овој натпревар влегува со фантастично расположение бидејќи на последните пет натпревари остварија исто толку и победи, додека Тондела има една победа, две реми и два порази.

Од горенаведените информации јасно се заклучува дека Спортинг е огромен фаворит на овој дуел и очекуваме да доминираат на целиот натпревар.

Ние за вас решивме да ви претставиме специјал тикет од Bet365 со повеќе типови и тоа само за овој дуел.

Вкупниот коефициент е зголемен од 9.50 на 11, а се што треба да се погоди е:

  • Спортинг да победи во двете полувремиња
  • ГГ
  • Повеќе од 7.5 корнери на натпреварот

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*