Натпревар со драстичен пад на коефициентот (08.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Ботола Про лигата на Мароко кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на ФУС Рабат и ФАР Рабат. Домаќините се наоѓаат на 5-та позиција и имаат 21 бод, а нивниот учинок е 5 победи, 6 реми и3  порази, додека гостите се на 2-та позиција со 30 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 3 реми и 2 порази.

ФУС Рабат – ФАР Рабат – 2 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на ФАР Рабат беше 2.60, а во моментов бележи пад од скоро 29% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*