Натпревар со традиција (08.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на грчката Супер лига ќе се сретнат екипите на Офи Крит и Ламиа.

Офи Крит е на 10-та позиција со вкупно 15 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 6 реми и 7 порази.

Ламиа е на 8-то место со 20 бода и учинок од 5 победи, 5 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.40 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*