Зголемени квоти за натпреварот Сасуоло – Фиорентина

Денес од 20:45 во рамките на Серија А ќе имаме можност да го погледнеме натпреварот помеѓу Сасуоло и Фиорентина.

Домаќините се на 16-то место и досега имаат освоено 16 бода преку 4 победи, 4 реми и 10 порази, додека гостите се на горниот дел на табелата со вкупно 33 бода.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Берарди да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 17 зголемен на 19
  • Бонавентура да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 15 зголемен на 17

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*