Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Национална лига – Југ кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Браинтри и Хемптон Ричмонд. Домаќините во последните пет натпревари запишаа едно реми, една победа и три порази, додека гостите пак запишаа три победи и две реми во истиот временски период.

Браинтри – Хемпрон Ричмонд – 1 @ 1.87 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Браинтри беше 2.40, а во моментов бележи пад од скоро 22% и се плаќа со квота 1.87 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*