Тикет на денот е-Спорт (06.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Иако понудата сè уште не е богата како во изминатите месеци затоа што дел од екипите се во „зимски сон“, сепак ќе ви ги понудиме најинтересните натпревари во овој период.

TY – Navi Junior – 2 @ 1.83 во 22Bet

Овие екипи ќе се соочат во полуфиналето на HATOR Games #1, каде што се пласираа по триумфите во минатото коло. TY беше подобар од Psychoactive со 2-1, додека Navi Juniors без проблеми го декласира L&G. Всушност, Navi со оваа победа покажа дека ќе биде еден од главните кандидати за титулата на турнирот, па очекуваме да го добие денешниот меч и воедно да се одмазди за поразот од TY на 23 декември минатата година. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

Seight – Gameinside – 1 @ 1.53 во Bet365

Овие екипи се познаваат многу добро, а ова ќе биде нивни прв меѓусебен дуел во 2024 година и секој од нив сака да почне со победа. Минатата сезона одиграа дури пет натпревари од кои три му припаднаа на Gameinside, а два завршија со триумф на Seight. Очекуваме голема битка и денеска, но и трета победа за Seight во меѓусебните пресметки. Ние предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*