Тикет на денот (сабота, 06.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Се уште сме во период каде што трае зимската пауза во некои фудбалски лиги, а денешната понуда е солидна, па искрено и немавме некои проблеми при составување на предлог тикетот за денес.

Лече – Каљари – ГГ @ 1.95 во Mozzart

Лече игра доста променливо, па се наоѓаат на средината на табелата. За нив најважно е да обезбедат навремен опстанок, а за поголем успех не веруваме дека ќе успеат да остварат. Каљари е дел од црвената зона и игра катастрофално, а тоа го докажаа и пред неколку дена каде што беа поразени во италијанскиот Куп. Овде не очекуваме кој знае каков спектакуларен натпревар, но сметаме дека ќе погледнеме најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Mozzart изнесува 1.95.

Џојвил – Бат – 1 @ 1.56  во 22Bet

Екипата на Џојвил засега е најсериозен кандидат во англиската национална лига Југ. Имено, тие во моментов имаат 7 бода предност во однос на второпласираниот Хемптон – Ричмонд, но исто така имаат и еден натпревар помалку. Екипата на Бат е на 5-то место, па може да кажеме дека се на добар пат за да завршат во таа зона која им обезбеди плеј оф и шанса за да се изборат за повисок ранг. Ние овде веруваме дека домаќините можат да земат три бода, па затоа одлучивме да типуваме 1 со квота 1.56 во 22Bet.

Брага – Гимараеш – 1 @ 1.50 во 20Bet

Екипата на Брага е во ТОП 4 екипи на табелата во португалската лига. Досега изиграа 15 натпревари и запишаа 10 победи, 2 реми и 3 порази, па тоа е учинок кој и не толку лош, а од првото место ги делат само 5 бода, па со оглед на моменталната ситуација може да кажеме дека борбата до самиот крај ќе биде голема и неизвесна. Гимараеш е веднаш зад Брага со 29 бода, но тие тешко дека во оваа конкуренција ќе забележат некој посебен успех. Предност даваме на Брага и типуваме 1 со квота 1.50 во 20Bet.

Данди Јунајтед – Мортон – 1 @ 1.40 во Bet365

Данди Јунајтед е во најтесна конкуренција за директен пласман во шкотската Премиер лига. Во моментов се на второто место со 3 бода помалку од Рејт, но исто така и еден натпревар имаат помалку изиграно, па со евентуална победа на тој дуел би биле изедначени. Мортон е на 6-то место, а мора да признаеме дека се во одлична серија резултати и немаат пораз на последните седум натпревар. Данди е фаворит на овој дуел, па се освен победа за нив би било големо изненадување. Типуваме 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*