Тикет на денот (петок, 05.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е викендот каде што само Италијанците ќе истрчаат на терен, а куп ќе се игра во останатите земји. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Болоња – Џенова – 1 @ 2.08 во Mozzart

Гостите од Лигурија се вратија експресно во елитата, но ниту оваа сезона нема да гледаме џеновско дерби бидејќи Сампдорија е во Серија Б. Сепак Џенова има и други големи ривали во прволигашката конкуренција. Еден од нив е Болоња, екипата која игра фантастично оваа сезона и над сите очекувања моментално се наоѓаат на 5-то место блиску до позицијата која води во ЛШ. Домаќините до минатото коло беа на 4-то место, но доживеаа убедлив пораз од Удинезе и тоа беше трет во оваа сезона. Ние овде веруваме дека домаќините ќе победат без поголеми проблеми и типуваме 1 со квота 2.08 во Mozzart.

Брентфорд – Вулверхемптон – Т22+ @ 2.58 во 22Bet

Пред помалку од 10 дена овие два тима играа на исто место во рамките на првенството. Вулверхмептон славеше со 4-1, но домаќините многу им помогнаа со своите грешки во постигнувањето на головите. Беше тоа уште една потврда дека Бренфрод е во очајна форма и дека треба да се загрижи за опстанокот. Вулвс е на 11-то место на табелата и може да се вклучи во борбата за Европа, но големо е прашањето дали ќе успее во тоа. Ние овде очекуваме Вулверхемптон да постигне најмалку два погодоци и типуваме Т22+ со квота 2.58 во 22Bet.

Боависта – Порто – 2&2+ @ 1.75 во Bet365

Ова е градското дерби на Порто кое се уште носи неизвесност дури иако разликата во квалитетот на тимовите е голема. Боависта после 15 изиграни натпревари е на делба на 10-то до 13-то место и мора да кажеме дека тие еднаш беа шампиони на Португалија иако тоа беше пред 20-тина години. За Порто нема што да се кажува. Тоа е екипа која има големи амбиции во домашното првенство и ќе дадат се од себе за да стигнат на лидерската позиција. Ние овде типуваме 2&2+ со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*