Зголемени квоти за натпреварот Јувентус – Салернитана

Денес во рамките на италијанскиот Куп ќе се сретнат екипите на Јувентус и Салернитана.

Домаќините оваа година играат фантастично во домашното првенство, а веруваме дека исто така ќе продолжат и во италијанскиот куп. Гостите од друга страна потфрлија во Серија А, а во купот ја елиминираа Сампдорија со убедливи 4-0 и сега стигнаа да се натпреваруваат со Јувентус.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Јувентус да победи во двете полувремиња коефициент 2.37 зголемен на 2.40
  • Влаховиќ прв да постигне погодок коефициент 3.75 зголемен на 4.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*