Натпревар со драстичен пад на коефициентот (04.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од изралеската Лига ХА АЛ кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:30 се сретнуваат екипите на Хапоел Хаифа и Беитар Ерусалим. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, две реми и еден пораз.

Хапоел Хаифа – Беитар Ерусалим – 1 @ 2.20 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Хапоел Хаифа беше 2.50, а во моментов бележи пад од скоро 12% и се плаќа со квота 2.20 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*