Тикет на денот е-Спорт (04.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како минуваат деновите, така понудата се збогатува, а денеска ќе следиме два натпревари од CS2 во нашиот тикет од е-Спортот.

Monte Gen – Nexus – 1 @ 1.83 во Bet365

Овие екипи одиграа три меѓусебни средби кои треба да ни дадат делумна слика за квалитетот на тимовите, но проблемот за Nexus е тоа што е во серија од шест порази во сите натпреварувања. Од друга страна, Monte славеше на четири од претходните шест дуели и во оваа средба доаѓа како јасен фаворит. Очекуваме негова трета победа во меѓусебните средби, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.83 во Bet365.

Aurora Young Blud – Lazer Cats – 1 @ 1.48 во 22Bet

Aurora ќе се соочи против Lazer Cats во рамки на European Pro League Season 14 и се очекува да го почне патешествието со победа против стариот „пациент“. Овие екипи последниот меч го одиграа во јули, кога Aurora беше убедлива со 2-0. Кога би ги погледнале и останатите резултати во изминатиот период, може да забележиме дека Lazer Cats имаат само една победа на претходните 10 меча во сите натпреварувања, додека Aurora славеше на шест. Наш предлог е 1 со коефициент 1.48 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*