Тикет на денот (четврток, 04.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Како што изминуваат деновите, така и понудата е се побогата. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лас Палмас – Барселона – ГГ3+ @ 2.20 во Mozzart

Каталонците немаат воопшто лесна задача во првиот натпревар од 2024 година. Ќе патуваат на Канарските острови каде што ги чека повратникот во елитата, екипата на Лас Палмас. Домаќините се во одлична форма, а во последниот дуел беа минимално поразени од тимот на Билбао. Барса е во опасност и има сериозна конкуренција, а тоа е очекувано од Реал Мадрид, а изненадувачки од тимот на Жирона кој вчера повторно зеде три бода на натпреварот против Атлетико Мадрид. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па типуваме ГГ3+ со квота 2.20 во Mozzart.

Кристал Палас – Евертон – 1Х&2+ @ 1.88 во 22Bet

На островот овој викенд ќе се игра ФА купот. Овој куп е многу важен, па се очекуваат интересни натпревари и многу изненадувања. Први на терен ќе се сретнат две екипи од Премиер лигата и ќе се борат за место во 1/16 финалето. Домаќините беа во серија од осум неуспешни натпревари, а во последното коло ставија крај на таа серија и победија против Брентфорд со резултат 3-1. Од друга страна Евертон пак исто така врза лоши резултати, поточно беа поразени. Можеби против Тотенхем и Манчестер Сити беше очекувано, но против Вулверхемптон беше тотално изненадување. Овде очекуваме Кристал Палас да останат непоразени и типуваме 1Х&2+ со квота 1.88 во 22Bet.

Јувентус – Салернитана – 1&0-3 @ 2.10 во Bet365

За Старата Дама приоритет е освојување на Скудето, а откажувањето од настапот во конференциската лига се покажа како добар потег. Јувентус во моментов е на второто место и има само еден бод помалку од лидерот Интер. Салернитана од друга страна беа убедливи против Сампдорија и победија со 4-0, па оправдано се наоѓаат во 1/8 финалето од италијанскиот куп. Во Серија А играат доста лошо и ако продолжат со ова темпо им се заканува преселба во понизок ранг. Ние овде очекуваме победа за Јувентус и натпревар без многу погодоци. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*