ТИП НА ДЕНОТ (03.01.2024, 18:00) АТАЛАНТА – САСУОЛО

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од италијанскиот Куп помеѓу Аталанта и Сасуоло.

Аталанта го сонува трофејот од Купот

Аталанта минатата сезона ја заврши под очекувањата, па главна цел оваа сезона ќе биде враќање во Топ 4. Ова лето направија промени во тимот и до сега резултатите се според учекувањата. Аталанта сигурно има за цел да избори пласман во Европа, но во последно време има пад на формата. На последните пет меча запиша два порази, па моментално се наоѓа на 6-то место на табелата. Конкуренцијата во Серија А е многу голема, па се чини дека Аталанта тешко ќе успее да се избори за пласман во Топ 4. Поради тоа единствен спас на сезоната ќе биде Купот. Аталанта гледа и шанса за конечно да дојде до трофеј, па затоа му дава големо значење на ова натпреварување и сигурно ќе излезе со најсилен состав, а домашниот терен ќе биде голема предност.

Сасуоло знае да изненади

Сасуоло се наоѓа во катастрофална форма и на последните пет меча запиша четири порази и едно реми, па падна во долниот дел на табелата. Сигурно многу повеќе се очекуваше од овој тим на почетокот на сезоната, а како што стојат работите тимот од Мапеи ќе се бори за опстанок. Сепак, Сасуоло е тим кој знае да изненади кога најмалу се очекува, а доказ за тоа се натпреварите против Интер и Јувентус оваа сезона. Сигурно нема лесно да се предаде и ќе сака да оди што е можно подалеку во Купот. Сасуоло игра отворен фудбал и им одговара стилот на Аталанта, а тоа е предуслов за возбудлив и ефикасен меч.

Очекување

Дуел на два тима кои играат за гол повеќе од противникот, па очекуваме ефикасен меч со многу голови.

ТИП:

Аталанта – Сасуоло – 3+ @ 1.50 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*