Тикет на денот е-Спорт (03.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет од е-Спортот ни носи два натпревари од светот на CS2, кои се играат на различни турнири.

Rembaza – Nightraid – 2 @ 1.62 во 22Bet

Две екипи кои се во идентична форма ќе се соочат денеска од 16 часот. NightRaid има три победи и два порази на последните пет меча, додека Rembraza има три порази и три триумфи во последните шест дуели. Претходниот меѓусебен дуел меѓу екипите заврши со победа на NightRaid од убедливи 2-0 па очекуваме такво нешто и денеска. Наш предлог е 2 со коефициент 1.62 во 22Bet.

Anonymo – Illuminar – 1 @ 1.36 во Bet365

Ова е еден од првите натпревари во четвртфиналето на Hator Games #1. Anonymo ја освои групата А со две победи и ниту еден пораз, па денеска ќе се судри со Illuminar кој има два триумфи и еден пораз во групата Б. Овие тимови се познаваат многу добро затоа што веќе се соочија неколку пати, а последната средба убедливо му припадна на Anonymo со 3-0. Ние предлагаме 1 со квота 1.36 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*