Ла Лига 19-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После кратката пауза, повторно на терен ќе истрчаат Шпанците, а оваа недела го имаме 19-то коло. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Хетафе – Рајо Валекано – БК1 @ 1.95  

Натпреварот помеѓу Хетафе и Рајо Валекано ќе го отвори новото 19-то коло на Ла Лига. Домаќините во последните неколку месеци прикажуваат фантастични партии и новата година ја дочекаа на 8-то место со 26 бода. Рајо Валекано после одличниот старт доживеа пад на формата и на последните пет натпревари не знаат за победа. Ние овде очекуваме било кога 1 со квота 1.95 во Mozzart.

Реал Сосиедад – Алавес – 1

Сосиедад триумфално ја заврши претходната година и се пласираа во ЛШ после многу години, па дури ја поминаа и групата, а во Ла Лига се на високата 6-та позиција. Оваа сезона се поразени само три пати, а моментално се во серија од 5 натпревари без пораз. Алавес на последните 4 натпревари не постигна гол и тоа доволно зборува за моменталната ситуација во тимот. Ние овде типуваме 1 со квота 1.55 во Bet365.

Валенсија – Виљареал – ГГ

Валенсија на почетокот на новата сезона барем за кратко заличија на некогашниот сериозен и голем клуб бидејќи во претходните сезони обично завршуваа на долниот дел на табелата. Сега после 18 натпревари се наоѓаат на 10-то место на табелата и имаат 23 освоени бода. Виљареал е далеку од посакуваната позиција и со 19 освоени бода го заземаат 13-то место на табелата. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 1.74 во 22Bet.

Гранада – Кадиз – БК Х

Ова ќе биде дуел на две екипи кои до крајот на сезоната грчевито ќе се борат за опстанок во Ла Лига. Гранада со 8 освоени бода е на претпоследното место на табелата, додека Кадиз со 15 освоени бода е на само 2 бода од сигурната зона. Овие две екипи не играат кој знае колку добро, а ние одлучивме да ви дадеме предлог било кога Х со квота 1.65 во 20Bet.

Селта – Бетис – 3+

Клубот од Виго ќе има доста обврски, а во новата година влегуваат како 18-то пласиран тим на табелата со само 13 освоени бода. Во последно време успеаа да ја подигнат формата и да запишат солидни резултати, па да се издигнат од дното, но во последното коло беа поразени од Виљареал со резултат 3-2. Бетис е во серија од 4 реми и со тоа ги намали шансите за ТОП 4, а со 28 освоени бода ја имаат 7-та позиција на табелата. Ние овде типуваме 3+ со квота 1.95 во Mozzart.

Реал Мадрид – Мајорка – 1&3+

Реал успеа да ја преземе лидерската позиција на табелата, а сигурно е дека првото место нема лесно да го препуштат. На домашен терен не знаат за пораз, а покрај 7 победи запишаа и едно реми без голови против Валекано пред скоро 2 месеци. Мајорка од друга страна успеа да побегне од опасната зона и на последните пет натпревари запишаа три реми и две победи. Реал се издвојува како фаворит, а ние типуваме 1&3+ со квота 1.74 во Bet365.

Жирона – Атлетико Мадрид – Х2&2+

Ремито на гостувањето кај Бетис, Жирона ја чинеше да го испушти првото место. Без оглед на тоа овој тим и понатаму ја живее својата бајка и треба да ги гледаме со огромна почит. Досега се поразени само 1, а остварија 14 победи и 3 реми, па мора да признаеме дека овој учинок е импресивен. Атлетико Мадрид после поразот од Билбао и ремито со Хетафе успеа да победи против Севиља со минимален резултат 1-0, а овде очекуваме уште еден возбудлив и интересен натпревар. Наш предлог е Х2&2+ со квота 1.74 во 22Bet.

Осасуна – Алмерија – 3+

Променливите игри кои ги прикажа Осасуна досега беа доволни само за 12-то место на табелата. После две реми и победа, поразени се во последното коло на гостувањето кај Мајорка со резултат 3-2, а на домашен терен се во серија од 3 натпревари без пораз. Алмерија најмалку покажа во оваа сезона и заслужено се на дното на табелата со само 8 освоени бода. Просто неверојатно е што уште не знаат за победа, па тешко дека ќе се извлечат од оваа ситуација. Типуваме 3+ со квота 1.83 во 20Bet.

Севиља – Атлетик Билбао – 1Х @ 1.60

Тимот од Андалузија после елиминацијата од Европа го смени тренерот и во новата 2024 година ќе влезат со цел да се обидат колку – толку да влезат во борбата за Европа. Со 16 освоени бода се на 16-то место на табелата и дефинитивно тоа ќе биде тешка задача. Билбао од друга страна напредна во претходните сезони, па сега се наоѓаат на позицијата број 5 со само три бода помалку од Барса и Атлетико. Ние предност овде даваме на домаќините и веруваме дека ќе останат непоразени. Наш предлог е 1Х со квота 1.60 во Mozzart.

Лас Палмас – Барселона – БК Х

Последниот натпревар од ова коло ќе се изигра помеѓу Лас Палмас и Барселона на Канарските острови. Добро се снајде Лас Палмас после повратокот во елитниот ранг, па веруваме дека ќе можат без поголеми да обезбедат опстанок. Барса од друга страна серијата од лоши резултати ја прекина со победа против Алмерија, па на пауза заминаа со добро расположение. Ние овде очекуваме било кога Х со квота 1.80 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*