Тикет на денот (среда, 03.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Иако се празници, денешната понуда е доста интересна и инспиративна. Се игра во различни лиги во светот и доволно има натпревари за да го составиме денешниот тикет. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Реал Мадрид – Мајорка – 1&0-3 @ 1.95 во Mozzart

Кралевите првиот натпревар во 2024 година ќе го изиграат против Мајорка. Тимот од Балеарскиот Острови е во добра форма и нема пораз на последните пет натпревари, а исто така славеше и во Купот на Кралот. Сепак на табелата немаат некоја добра позиција, поточно се наоѓаат на местото број 14. Реал Мадрид пак со многу мака славеше против Алавес и постигна погодок во 92-та минута, а за лидерската позиција се во тесна конкуренција со екипата на Жирона. Наш предлог за овој натпревар е 1&0-3 гола со квота 1.95 во Mozzart.

Рома – Кремонезе – 1&0-3 @ 2.05 во 22Bet

Времето помеѓу две првенствени кола на Апенините ќе го пополнат натпреварите од 1/8 финалето на италијанскиот Куп. Единствениот второлигаш кој стигна до оваа фаза е тимот на Кремонезе. Тие ќе играат на Олимпико против Рома и ќе им треба многу напор, но и среќа за да стигнат во следната фаза. За Рома овој натпревар е многу важен и победникот ќе се сретне со Лацио во ¼ финалето. Ние на овој дуел даваме предност на домаќините и очекуваме да победат на натпревар без многу погодоци. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.05 во 22Bet.

ПАОК – ОФИ – 1&3+ @ 1.75 во Bet365

Тимот од Солун е во одлична форма и ја презеде лидерската позиција во грчката Супер лига. Сепак на врвот е голема „гужва“, па зад нив е Панатенаикос со само еден бод помалку, а тука се и АЕК и Олимпијакос. ПАОК врза шест првенствени победи и таа серија беше заслужна за да стигнат на лдиерската позиција. Тимот на ОФИ пак спротивно од ПАОК е во многу лоша серија и имаат ри порази во првенството и на гости немаат победено ниту еднаш. Поради овој факт ние решивме да типуваме 1&3+ со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*