ТИП НА ДЕНОТ (02.01.2024, 21:00) МИЛАН – КАЉАРИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема големс понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од италијанскиот Куп помеѓу Милан и Каљари.

Милан го сака трофејот од Купот

Милан оваа сезона не ги оправдува очекувањата и во Серија А заостанува зад лидерот многу. Со оглед на фактот дека отпадна од трката за Скудетото тимот на Пиоли сериозно ќе се насочи кон Купот и со трофеј ќе сака да ја спаси сезоната. Росонерите играат топло-ладно оваа сезона и не можат да најдат континуитет, а најголема причина за тоа секако големиот број на повреди. За овој меч се очекува тренерот Пиоли да извади комбиниран тим и шанса за настап да добијат неколку млади фудбалери, но секако дека ќе биде респектабилен тим и е голем фаворит на овој меч.

Каљари мисли на опстанокот

Каљари експресно се врати во екитата после една сезонс помината во Серија Б и главната цел секако е обезбедување на опстанок. Во првенството не игра баш добро па го чека грчевита борба за опстанок. Купот секакл дека е во втор план, па уште во раната фаза доби многу силен противник. Оваа сезона веќе видовме големи изненадувања во  Купот, веќе се елиминирани Наполи и Интер, па Каљари сигурно нема лесно да се предаде. Целта ќе биде да го чува голот и да се заканува преку контранапади, со цел да го изненади Милан и мечот да го одведе во продолженија. Иако тимот пд Сардинија има мали шанси за позитивен резултат сигурно нема лесно да се предаде.

Очекување

Милан е голем фаворит на овој меч и очекуваме да се пласира во следната фаза и очекуваме ефикасен меч на Сан Сиро.

ТИП:

Милан – Каљари – 3+ @ 1.50 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*