Натпревар со традиција (02.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на шкотската Премиер лига ќе се сретнат екипите на Ливингстон и Хартс.

Ливингстон е на 12-то место со вкупно 12 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 6 реми и 12 порази.

Хартс е на 3-та позиција со 33 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 3 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие дуели се постигнати по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*