Тикет на денот (вторник, 02.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес не можеме да се пожалиме од понудата. Анлгичаните се тука, но денес ќе играат вонредно Шпанците и Шкотите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сосиедад – Алавес – 1&0-3 @ 2.03 во Mozzart

Одма на стартот од 2024 година, се игра дерби во Баскија. Првото коло во новата година е во вонреден термин, а на Сан Себастијан доаѓа Алавес. На Иберскиот полуостров паузата беше кратка, а Сосиедад влезе со серија од 10 натпревари без пораз. Алавес пак спротивно од нив запиша три последователни порази, па сега се наоѓаат на долниот дел на табелата. Сосиедад веруваме дека може да остане непоразен и на овој натпревар, па затоа одлучивме да типуваме 1&0-3 гола со квота 2.03 во Mozzart.

Омонија – АЕЛ Лимасол – 1&3+ @ 2.23 во 22Bet

Во Кипар се изигра 16-то коло во регуларниот дел на сезоната и во водство е АПОЕЛ со 36 бода, а го следи Анортозис со четири помалку. Во врвот се и Арис, Пафос и Омонија со по 32 бода. Омонија во оваа рунда го дочекува АЕЛ од Лимасол. Гостите не изиграа баш импресивно во првата третина од првенството и моментално се наоѓаат на 9-то место со 19 бода. За разлика од нив, домаќините на домашен терен се уште немаат пораз, односно пет пати славеа и три пати ремизираа. Овде предност даваме на домаќините и типуваме 1&3+ со квота 2.23 во 22Bet.

Хапоел Хадер – Хапоел Бер Шева – 2&2+ @ 2.08 во Bet365

Поради познатите случувања во Газа, првенството во Израел веќе касни скоро два месеци. Сега шампионатот се игра забрзано и стигнаа до 14-то коло, а како лидер влегува тимот од Макаби од Тел Авив кој има само победи и еден реми резултати. Домаќините играат доста променливо, па оправдано се наоѓаат на вториот дел на табелата, додека гостите се на 6-та позиција и тоа е последна позиција која води во плеј оф, а општопознато е дека за Хапоел Бер Шева приоритет е да завршат во првиот дел од табелата. Ние овде очекуваме гостите да победат и типуваме 2&2+ со квота 2.08 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*