Тикет на денот е-Спорт (02.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Годината ќе ја почнеме со нови возбудувања во е-Спортот, иако понудата е ограничена поради празниците. Сепак, ние избравме по еден меч од Dota 2 и LoL кои може да ги погледнете во тикетот.

X5 Gaming – Qhali – 1 @ 1.46 во 22Bet

Двете екипи се наоѓаат на дното на групната фаза на FastInvitational DotaPRO Season 2 и само чудо ќе ги извлече од незгодната ситуација. Сепак, ние не веруваме дека некој од нив ќе се спаси, иако денеска очекуваме победа за подобриот тим. Најблиску до чудо е x5 Gaming кој има три бода по три одиграни меча, односно само еден бод го дели од топ-4 и плејофот. Сепак, патот не е воопшто лесен, а денеска мора убедливо да слави против Qhali, иако на претходниот меч беше поразен. Наш предлог е 1 со коефициент 1.46 во 22Bet.

NAOS Esports – KT Rolster – 2 @ 1.83 во Bet365

WRL Asia 2023 – Season 2: Asia-Pacific Conference ни нуди само еден меч, кој се игра во рамки на APAC Conference и победникот од оваа средба ќе се избори за финале во Upper Bracket. Сè е на страната на KT Rolster, кој има три победи на претходните пет меча, додека NAOS славеше само еднаш. Исто така, вреди да се спомене дека во 2023 година овие тимови се судрија трипати, а сите дуели завршија со среќен крај за KT Rolster. Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.67

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*