Тикет на денот (недела, 31.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Стигнавме до последниот ден од оваа година. Слободно може да се пофалиме дека во изминатата година секој ден ви дававме предлог тикет, а со исто темпо ќе ја продолжиме и новата 2024 година. Ова е нашиот супер дабл за денес.

Мафра – AVS – ГГ @ 1.83 во Mozzart

Првиот натпревар за денес ни доаѓа од португалската Лига 2 каде што ќе се сретнат две екипи со исти амбиции, поточно двете екипи сакаат пласман во елитата. Мафра засега е подалеку од тоа со оглед на фактот што се наоѓаат надвор од зоната која води во повисок ранг, додека екипата на AVS е многу блиску до самиот врв, поточно до директен пласман. Овде веруваме дека ќе гледаме интересен и возбудлив натпревар, па затоа се одлучивме да типуваме ГГ со квота 1.83 во Mozzart.

Конах – ТНС – 4+ @  2.29 во Bet365

Од 15:30 имаме дуел на двете најквалитетни екипи во Премиер лигата на Велс и мора да нагласиме дека тие две екипи веќе го обезбедија пласманот за плеј оф со што е исполнета и примарната цел. Домаќините се на втората позиција и имаат послаби резултати од гостите кои ја држат лидерската позиција и имаат солидна предност. Од табелата може да се забележи дека двата тима играат отворено, ефикасно и со гол повеќе, па овде очекуваме најмалку четири погодоци. Коефициентот за 4+ во Bet365 изнесува 2.29.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*