Тикет на денот е-Спорт (29.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

На денешниот репертоар ни се натпревари од CS2 и WCIII, кој ни доаѓа како мало „освежување“ во тикетот од е-Спортот.

Metizsport – FTW – 1 @ 1.36 во Bet365

Двете екипи се наоѓаат во ептен лоша форма, а овој меч во рамки на Betswap Winter Cup 2023 е со голем влог затоа што поразениот тим си оди дома. Metizport имаше три победи на претходните пет средби, додека FTW веќе врза три порази по ред и затоа е аутсајдер во оваа средба. Ова ќе биде нивни прв меѓусебен натпревар, а ние очекуваме победа за Metizsport кој ќе обезбеди барем уште една средба во групната фаза на турнирот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.36 во Bet365.

Eer0 – LabyRinth – 2 @ 2.00 во 22Bet

Овој натпревар меѓу играчите во WCIII се игра во рамки на Proiron TP World Champions League – Season 2 – Monthly 4, а победникот ќе се пласира во полуфиналето на Lower Bracket. Овие играчи се познаваат многу добро, затоа што во изминатите неколку месеци одиграа дури осум натпревари, а интересно е тоа што сите завршиле со триумф на LabyRinth. Ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*