ТИП НА ДЕНОТ (29.12.2023, 18:30) НАПОЛИ – МОНЦА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а во фокусот секако ќе бидат натпреварите од Серија А, па ние за вас ќе го анализираме дуелот Наполи-Монца.

Наполи нема право на кикс

Наполи лошо ја отвори сезоната и веќе после првите неколку кола заостануваше зад лидерот. Актуелниот шампион не ги оправда очекувањата оваа сезона и моментално заостанува многу зад лидерот. Поради тоа дојде до тренерска смена, па на клупата пристигна Мацари. Тоа му даде позитивна енергија на тимот, па веднап оствари важна победа на гостувањето кај Аталанта. Меѓутоа, потоа следуваше пад на формата и нови лоши резултати. Пред неколку дена доживеа срамна елиминација од Куот,а минатото коло доживеа пораз од Рома. Така Наполи падна на 8-то место на табелата и ова може да биде клучен натпревар во сезоната, па се наоѓа пред императив победа.

Монца солидна и оваа сезона

Монца минатата сезона за прв пат во историјата се пласира во Серија А и не само што успеа да избори опстанок, туку беше најпријатно изненадување. Оваа сезона Монца продолжи по истиот пат и повеќе не е изненадување, туку јасно е дека Паладино на одличен начин го води тимот. Меѓутоа, тимот во последно време е во лоша форма и на последните четири меча запиша три порази. Сега му следи едно од најтешките гостувања во лигата, па тешко дека ќе успее да дојде до бодови. Сепак, Монца нема да се предаде лесно и ќе се обиде да ја искористи слабата форма на противникот, па целта е секако да се освои еден бод.

Очекување

Квалитетот и домашниот терен се на страната на Наполи, кој е пред императив победа, па веруваме дека ќе ги освои трите бода.

ТИП:

Наполи – Монца –1 @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*