Тикет на денот е-Спорт (28.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Четврток, 28 декември, е одличен ден за ново уживање во светот на е-Спортот. Во нашиот денешен тикет ви нудиме два натпревари, и тоа по еден од CS2 и Dota 2.

Aurora Young Blood – The Witchers – 2 @ 1.53 во Bet365

Денот го почнуваме со меч од Betswap Winter Cup 2023, каде што се игра второто коло од групата Б во кое ќе се соочат Aurora Young Blood и The Witchers. Победникот од оваа средба ќе игра полуфинале додека поразениот ќе добие уште една шанса да заврши втор во групата Б и така да избори нокаут-фаза. Во првото коло Aurora Young Blood се измачи против Metizsport, но го совлада со 2-1 (42-41), додека The Witchers имаше за нијанса полесна работа и славеше со 2-1 против FTW Esports (30-24). Ова ќе биде нивна прва меѓусебна пресметка, а наша прогноза е дека ќе слави The Witchers и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

Amigosos – Invaders – 2 @ 1.32 во 22Bet

Овие екипи ќе се соочат во рамки на FastInvitational DotaPRO Season 2, каде што го играат нивниот трет натпревар. Amigosos имаше турбулентен старт и запиша една победа и еден пораз, додека Invaders игра без мака и славеше на воведните две средби, па сега ја напаѓа и третата со цел да го обезбеди врвот во групната фаза. Резултатите во изминатиот период му одат во прилог на Invaders кој ќе биде фаворит и затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.32 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*