ТИП НА ДЕНОТ (28.12.2023, 21:15) АРСЕНАЛ – ВЕСТ ХЕМ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Премиер лигата помеѓу Арсенал и Вест Хем.

Арсенал сака да се врати на врвот

Арсенал минатата сезона во последните неколку кола ја загуби битката за титулата, а оваа сезона повторо игра одлично и е еден од најголемите фаворити за шампионската титула. „Топџиите“ се во добра форма и покрај поразот од Астон Вила пред две кола. Моментално се наоѓаат на второто место на табелата, но со победа на овој меч повторно ќе се вратат на врвот. Се чини дека тимот оваа сезона е многу позрел и дека точно знае како се освојуваат бодови на вакви натпревари, па ќе направи се за да ја освои титулата. Вест Хем оваа сезона е незгоден противник, но Арсенал на домашен терен е неприкосновен и тешко губи бодови.

Вест Хем игра над очекувањата

Вест Хем играше многу лошо минатата сезона во Премиер лигата и во еден момент се бореше за опстанок. Меѓутоа, на крајот дојде до титула во Лигата на конференции и ја спаси сезоната. Тој европски трофеј како да му ја врати самодовербата на тимот, па оваа сезона ираат одлично.Целта на тимот е пласман во горниот дел од табелата и излез во Европа, но тоа нема да биде лесно со оглед на големата конкуреција. Моментално „чеканите“ се наоѓаат на 7-то место на табелата и се во одлична форма. Имаат само еден пораз на последните пет меча, а минатото коло запишаа голема победа против Манчестер Јуанајтед, па самодовербата во тимот е на врвно ниво.

Очекување

Арсенал е фаворит, но Вест Хем нема лесно да се предаде. По традиција нивните натпревари се богати со голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат.

ТИП:

Арсенал – Вест Хем – 3+ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*