Натпревар со драстичен пад на коефициентот (28.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Ботола Про лигата на Мароко кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Oд 18:00 се сретнуваат екипите на Шабаб Мохамедиа и Беркане. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, два порази и едно реми, додека гостите во истиот временски период остварија две победи и три реми.

Шабаб Мохамедиа – Беркане – 2 @ 1.73 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Беркане беше 2.30, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 1.73 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*