Натпревар со традиција (28.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на Катар QSL купот се сретнуваат екипите на Ал Дахаил и Ал Араби.

Ал Дахаил во последните пет натпревари запиша една победа, едно реми и три порази.

Ал Араби во истиот временски период оствари три победи и две реми.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*