Тикет на денот е-Спорт (27.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нашиот избор во најновиот тикет од е-Спортот се состои од два меча, од кои едниот се игра вечерва, а другиот во раните утрински часови.

AcatSuki – Hokori – 2 @ 3.00 во 22Bet

Натпреварот се игра во рамки на FastInvitational DotaPRO Season 2, а двете екипи имаа успешен старт и триумфираа против своите ривали. Желбата на тимовите е да изборат место во топ-4 со цел да се пласираат во нокаут-фазата. Hokori досега одигра еден меѓусебен натпревар против AcatSuki и славеше со 1-0, а такво нешто очекуваме и денеска со што тимот би се вклучил во борбата за врвот. Наш предлог е 2 со коефициент 3.00 во 22Bet.

Rare Atom – FunPlus Phoenix – 2 @ 1.66 во Bet365

Rare Atom има дури девет порази по ред во сите натпреварувања и тоа е една од причините поради кои ќе биде аутсајдер во натпреварот. За разлика од нив, FunPlus Phoenis во изминатите 10 меча славеше дури шест пати. Последниот меѓусебен натпревар на овие тимови исто така заврши со победа на FunPlus Phoenix со 1-0. FunPlus е еден од кандидатите за првото место во групата Ц, па веруваме дека ќе го почне турнирот со триумф. Ние предлагаме 2 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*