Тикет на денот (среда, 27.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И понатаму на менито ги имаме Англичаните и Белгијците, а ни се придружија и Шкотите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брентфорд – Вулверхемптон – Т12+ @ 2.04 во Mozzart

Брентфорд имаше непланирано долг одмор и на теренот не излегоа 10 дена. Нивниот меч со Манчестер Сити беше одложен поради обврските на Граѓаните во клупското Светско првенство. Последен пат играа со Астон Вила на 17-ти декември и на тој натпревар беа поразени. Сепак ситуацијата на табелата не е загрижувачка и тие се далеку од црвената зона. Вулверхемптон полесно „дише“ откако го победи Челзи, па на тој начин продолжија со одличните настапи во Премиер лига. Овде очекуваме домаќините да постигнат најмалку два погодоци и типуваме Т12+ со квота 2.04 во Mozzart.

Андерлехт – Секл Бриж – Т12+ @ 1.75 во 22Bet

Андерлехт полека почнува да потсеќа на некогашниот великан и не само на белгискиот, туку и на европскиот фудбал. Се уште не се на првото место во домашното првенство, но се први пратители на градскиот ривал Ројал Унион, а и разликата не е кој знае колку голема. Серкл Бриж е на 7-та позиција на табелата и за нив најважно е да обезбедат место кое води во плеј оф. Во последните пет натпревари запишаа три победи и два порази, па може да кажеме дека со солидно расположение го дочекуваат овој натпревар. Ние типуваме Т12+ со квота 1.75 во 22Bet.

Хиберниан – Хартс – ГГ3+ @ 2.15 во Bet365

Градското дерби на Единбург се игра во вистински момент во време на празниците. Големо е ривалството помеѓу овие две екипи и може да кажеме дека овие две екипи играат добра сезона и се на првата половина на табелата. Хартс е моментално подобро пласиран и се наоѓа на 3-то место со 29 бода и се први пратители на двете екипи од Глазгов. Хиберниан од друга страна се на 6-та позиција и често знаат да направат некој неочекуван кикс. Овде веруваме дека ќе гледаме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*