Зголемени квоти за натпреварот Барнли – Ливерпул

Денес е таканаречениот Боксинг деј во Англија и се игра во сите лиги ширум Англија.

Еден од понудените денешни натпревари е дуелот помеѓу Барнли и Ливерпул. Домаќините се на претпоследната позиција на табелата и досега имаат освоено 11 бода, а гостите се на второто место со вкупно 39 бода.

Од овие податоци јасно се укажува дека екипата на Ливерпул е голем фаворит на овој натпревар, па очекуваме и лесна победа за нив.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Дарвин Нунез да постигне погодок со глава коефициент 11 зголемен на 12
  • Арнолд да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 15 зголемен на 17

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*