Тикет на денот (вторник, 26.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Благодарение на Англичаните, денес не очекува одлична понуда, а покрај нив на терен ќе ги гледаме и Белгијците и Италијанците. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Борнмут – Фулам – 3+ @ 1.75 во Mozzart

Борнмут се во одлична форма и после убедливиот пораз од Сити имаат 5 победи и едно реми во наредните шест кола. Со тие 16 бода стигнаа до 12-то место, а мора да нагласиме дека имаат и еден одложен натпревар, па со евентуална победа на тој дуел би стигнале до 10-та позиција. Фулам пак непријатно изненади во минатото коло со пораз од Барнли на домашен терен. Тоа беше втор последователен пораз во првенството и тоа без постигнат погодок. Ние овде типуваме 3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Вестерло – Моленбек – Т12+ @ 1.90 во 22Bet

После очајниот старт на сезоната во Жупиле Лигата, екипата на Вестерло се прибра и од викендот повеќе не се во зоната за елиминација. Лошиот почеток беше изненадување за сите, а особено за оваа екипа бидејќи играа одлично во минатата сезона и беа кандидати за плеј оф. Моленбек пак имаше добри партии, но и убедливи порази како оној во саботата кој им го нанесе Клуб Бриж. И покрај таквите резултати, Моленбек е пред Вестерло на табелата, но после овој натпревар може да дојде до рокада на позициите. Ние овде веруваме дека домаќините ќе постигнат најмалку два гола и типуваме Т12+ со квота 1.90 во 22Bet.

Фералписало – Венеција – ГГ @ 1.90 во Bet365

Дебитантите во Серија Б врзаа две фантастични победи и докажаа дека целта не им е повраток во Серија Ц. Тимот од Ломбардија игра како домаќин во Пјаченца и тоа дополнително им ја отежнува работата како второлигаши во конкуренцијата. Во последните две кола победија со Кремонезе како домаќини, па дуелот со Венеција го чекаат со 13 бода на табелата. Гостите не успеаа да го победат Леко на домашен терен и тој натпревар заврши со резултат 2-2. Ова ќе биде интересен дуел, па предлагаме да изиграте ГГ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*